Druh Aleksander Karwatka na poligonie w Orzyszu!


Druh Aleksander Karwatka reprezentuje leszczyńskiego „Sokoła” na obozie szkoleniowym w Orzyszu, który rozpoczął się 18 sierpnia i potrwa do 26 sierpnia 2015 r. Druh Karwatka jest członkiem Polowej Drużyny Sokoła w Lesznie. Jak mówi o sobie: „zawsze chciałem zostać żołnierzem, dlatego wstąpiłem do PDS, które oferuje szkolenie wojskowe”.  Podczas obozu, którego organizatorem jest Polski System Walki Wręcz HALLER, obowiązuje regulamin wojskowy.

Druh Aleksander Karwatka

Aleksander

Bez wątpienia druh Aleksander Karwatka należy do najbardziej oddanych i zaangażowanych w działalność członków Polowej Drużyny Sokoła w Lesznie. Wstąpił do PDS, ponieważ: oferuje szkolenia wojskowe, a zawsze chciałem zostać żołnierzem. Dodatkowo PDS wspiera również lokalny patriotyzmKształci młodych ludzi i pozwala im się rozwijać – mówi. Nie bez znaczenia dla druha Aleksandra była przeszłość jego przodków, którzy brali udział w wojnach i powstaniach. O sam pobyt i wrażenia postaramy się zapytać druha Karwatkę niezwłocznie po jego powrocie. Jednak już teraz zarząd Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Lesznie wyraża głębokie uznanie dla jego zaangażowania.

Obóz poligonowy w Orzyszu

Wszystkim uczestnikom obozu organizator zapewnia trzy posiłki dziennie oraz całodobowy szwedzki stół. Na obozie przez całą dobę obecna jest służba medyczna z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Zajęcia prowadzą Eksperci i instruktorzy PSWW HALLER, oficerowie i żołnierze Wojska Polskiego, Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz wykładowcy z Muzeum Niepodległości w Warszawie, Muzeum Spadochroniarstwa w Wiśle i Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom potwierdzający udział w obozie. Podczas obozu obowiązuje regulamin wojskowy. Niestosowanie się do regulaminu obozu, albo niewykonywanie poleceń kadry obozu może skutkować sankcją w postaci usunięcia z obozu. W obozie poligonowym mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 15 rok życia.
plakat_orzysz_a2

W programie obozu

– treningi PSWW HALLER (walka wręcz, taktyka interwencji, walka w wodzie)
– musztra
– strzelanie
– psychofizyka (zajęcia na Wojskowym Ośrodku Sprawności Fizycznej – torze taktycznym)
– podstawy ratownictwa medycznego i ratownictwo pola walki CLS
– podstawy ratownictwa wysokościowego
– taktyka wojskowa
– survival
– zajęcia z oficerami i żołnierzami Żandarmerii Wojskowej z Bemowa Piskiego i 15 Brygady Zmechanizowanej z Giżycka
– taktyka pożarnicza
– wspólne patrole z Żandarmerią Wojskową podczas Pikniku Militarnego i Biegu Szlakiem Tygrysa
– wspólne warty z żołnierzami Wojska Polskiego na Check pointach przy wjazdach do Orzysza
– wykłady z walki informacyjnej, PSYOPS i psychologii tłumu
– wykłady z historii wojskowości (prowadzone przez wykładowców z Muzeum Niepodległości w Warszawie i Muzeum Spadochroniarstwa w Wiśle)
– wieczorne emisje filmów wojskowych (prowadzone przez ekspertów z Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych)
– dla chętnych możliwość uczestnictwa w Biegu Szlakiem Tygrysa
– pokazy walki wręcz i antyterrorystyczne realizowane przez uczestników obozu wraz z żołnierzami Wojska Polskiego podczas Pikniku Militarnego
– egzaminy na wyższy stopień w PSWW HALLER
– wieczorne ogniska
– rekreacja nad jeziorem przy Wojskowym Domu Wypoczynkowym w Orzyszu