IV Turniej Strzelecki Sokoła za nami!


Joanna Bachorska i Szymon Piwoński zwyciężyli w IV Turnieju Strzeleckim zorganizowanym przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Lesznie z okazji 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i 98. rocznicy przyłączenia Leszna do Polski. W tym roku turniej, ze względu na remont strzelnicy miejskiej, odbył się na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Rydzynie. Zawody będą obejmowały strzelanie statyczne z karabinków 22 LR na 50m. Dodatkową atrakcją była możliwość strzelania z broni historycznej, m.in. Mosin i Lee Enfield, którą udostępnił strzelającym Mirosław Mandat.

Broń czarnoprochowa, z której mogli strzelać uczestnicy turnieju

Uczestnicy zawodów wystrzelali w sumie ponad 1000 sztuk amunicji. Formułę i organizację turnieju zawdzięczamy druhowi Markowi Kasperskiemu, który wyszedł z inicjatywą przeniesienia zmagań z nieczynnej strzelnicy miejskiej w Lesznie na strzelnicę Bractwa Kurkowego w Rydzynie. Rejestracją i obsługą zawodników zajmował się druh Radosław Polsakiewicz. W kategorii kobiet zwyciężyła p. Joanna Bachorska, natomiast w kategorii mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się p. Szymon Piwoński,  II miejsce zajął Marcin Zajączkowski, a na ostatnim stopniu podium uplasował się Mikołaj Kucza.

Najlepsi zawodnicy turnieju w towarzystwie druhów Marka Kasperskiego (pierwszy z lewej) i Damiana Małeckiego (pierwszy z prawej)