Leszczyńskie „Sokoły” na XVI Wszechsokolskim Zlocie w Pradze!


Przedstawiciele Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Lesznie biorą udział w XVI Wszechsokolskim Zlocie w czeskiej Pradze. Zlot rozpoczął się 1 lipca 2018 r. defiladą przez historyczną część Pragi. 

Polska delegacja w towarzystwie „Sokoła” z USA

Z Leszna do Pragi

Delegacja leszczyńskiego TG „Sokół” liczy 6 osób:  Damian Małecki, Halina Cichocka-Nowak, Rafał Guciński, Agnieszka Łukanus, Hanna i Andrzej Kotlarscy. W światowym zlocie udział wzięli również druhowie z zaprzyjaźnionego gniazda z Perkowa (powiat Wolsztyn), na czele z druhem prezesem Adamem Skorupinskim. Zlot organizacji sokolich z całego świata potrwa do 6 lipca. W programie zlotu jest między winny zwiedzanie miasta, historycznej siedziby pierwszego gniazda czeskiego (Dom Tyrsa). Występy grupowe, występy sceniczne i dziesiątki spotkań z reprezentacjami innych państw. W przemarszu przez Pragę udział wzięło 13 tys. sokołów z całego świata. Jeszcze więcej uczestników, bo blisko 20 tys., zgromadziła Sokola Gala w O2 Arena, gdzie zaprezentowały się grupy i sekcje sportowe z całego świata.

Wypełniona po brzegi O2 Arena w Pradze

Na 7 lipca zaplanowane zostały obrady Światowej Federacji Sokoła (World Sokol Federation), w których Polskę reprezentował będzie prezes leszczyńskiego gniazda i Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce druh Damian Małecki.

(dm)