Mecz pokazowy Turnieju Zimowego o Puchar Powstańców Wielkopolskich im. Michała Józefiaka za nami!


Krótko po godz. 13.30 zakończył się mecz pokazowy, w którym udział wzięły drużyny składające się z przyjaciół oraz rodziny Michała Józefiaka. Mecz piłki halowej został rozegrany na hali Trapez dla uczczenia zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Michał Józefiak był organizatorem pierwszych 11 edycji Turnieju. W drużynie przyjaciół zagrali m.in. wiceprezydent Miasta Leszna Piotr Jóźwiak i naczelnik leszczyńskiego „Sokoła” druh Łukasz Pacholski, natomiast rodzinę Michała reprezentowali na boisku znani leszczyńscy żużlowcy Robert i Krzysztof Kasprzak. Spotkanie było bardzo zacięte, a o ostatecznym wyniku przesądziły rzuty karne.

W drużynie rodziny Michała całe spotkanie rozegrali Krzysztof i Robert Kasprzak (niebieskie koszulki)

O Puchar Powstańców

Punktualnie o godz. 12.00 naprzeciw siebie stanęły drużyny składające się z przyjaciół i rodziny Michała Józefiaka. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania okolicznościowe przemówienie wygłosił prezes TG „Sokół” w Lesznie druh Damian Małecki, który przypomniał nieocenioną rolę Michała w zainicjowaniu i zorganizowaniu poprzednich 11 edycji Turnieju. Już od samego początku spotkania nic nie wskazywało na to, że jest to mecz towarzyski. Wynik spotkania zmieniał się z każdą minutą meczu. Początkowo przewagę zdobyła rodzina Michała, jednak z czasem drużynie przeciwnej udało się doprowadzić do wyrównania. Momentami gra była bardzo zacięta. Zawodnicy nie żałowali nóg, walczyli o każdy metr boiska. Determinacja po obu stronach była bardzo duża, co przełożyło się na wynik.

Pod koniec pierwszej połowy wyraźną przewagę zyskała rodzina Michała. Jednak na kilka minut przed zakończeniem spotkania do wyrównania na 10:10 doprowadzili przyjaciele i to taki wynik utrzymał się do końca spotkania. W związku z tym o ostatecznym rezultacie przesądziły rzuty karne, które wygrała drużyna składająca się z przyjaciół Michała 2:1. Puchar zwycięzcom wręczył prezes TG „Sokół” w Lesznie.

Maria Józefiak odbiera kwiaty oraz puchar

Na spotkaniu obecni byli rodzice Michała – Maria i Józef Józefiak, którym pamiątkowy puchar oraz kwiaty przekazał naczelnik TG „Sokół” w Lesznie Łukasz Pacholski. Leszczyński „Sokół” już teraz zapowiada organizację Turnieju za rok, jednak ze zmienioną formułą.

Składy drużyn:

Rodzina: Dominik Kałużny, Łukasz Wojtkowiak, Piotr Nowak, Tobiasz Michalski, Jakub Strzelczyk, Robert Kasprzak, Krzysztof Kasprzak.

10:10 (1:2 k.)

Przyjaciele: Piotr Jóźwiak, Łukasz Pacholski, Bartosz Rzeźniczak, Adrian Kramarczyk, Mateusz Tabaka, Tomasz Jóźwiak, Marcin Maćkowiak

Damian Małecki