Liga Strzelecka Sokoła Rozstrzygnięta!


Emocjonującymi zawodami w wieloboju obronnym zakończył się cykl szkoleń strzeleckich odbywających się w ramach Otwartej Ligi Strzeleckiej Sokoła. Dzięki inicjatywie Towarzystwa Gimnastycznego ?Sokół? w Lesznie oraz Polowej Drużyny Sokoła od kwietnia realizowane były szkolenia strzeleckie, przy użyciu różnych rodzajów broni pneumatycznej i palnej (więcej o Lidze możesz przeczytać tutaj Otwarta Liga Strzelecka Sokoła).

W niedzielę 19 czerwca 2016 r. odbyły się zawody wieńczące Ligę. Zawodnicy, którzy zmierzyli się w wieloboju obronnym na strzelnicy miejskiej w Lesznie, musieli wykazać się celnością i znajomością posługiwania się aż sześcioma rodzajami broni, w tym karabinkami pneumatycznymi z otwartymi i zamkniętymi przyrządami celowniczymi, karabinami palnymi z otwartymi i zamkniętymi przyrządami celowniczymi, pistoletem oraz granatem ćwiczebnym F-1. Niezwykłych emocji dodawał zmaganiom fakt, że wszystko odbywało się na czas i to ostatecznie najlepszy czas decydował o zwycięstwie. Rywalizacja szczególnie na podium i w pobliżu była bardzo zacięta. O miejscu decydowało kilka sekund!

Spośród wielu uczestników wyróżniona przez sędziów została najlepsza piątka.

Prezes TG "Sokół" ze zwycięzcami Otwartej Ligi Strzeleckiej Sokoła

Prezes TG „Sokół” ze zwycięzcami Otwartej Ligi Strzeleckiej Sokoła

Klasyfikacja Kobiet
I miejsce: Marzena Szułczyńska
II miejsce: Magdalena Wojtkowiak

Klasyfikacja Mężczyzn
I miejsce: Bartosz Michałowski
II miejsce: Wacław Mońko
III miejsce: Bogusław Burmistrzak

Gratulujemy zwycięzcom!

Zawody były sędziowane przez profesjonalnych sędziów z Ligi Obrony Kraju.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i już dziś zapraszamy na następne zawody. Śledź aktualne informacje na naszym profilu na PDS i TG ?Sokół”. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów i podzielenia się z nami swoimi wrażeniami. Galeria na Facebook’u

 

logo miasta Leszna
Wydarzenie współfinansowane przez Miasto Leszno

Jedna odpowiedź do “Liga Strzelecka Sokoła Rozstrzygnięta!”

  1. NocnyMarek pisze:

    Dzięki za świetną zabawę.