Podsumowanie XIII Turnieju Zimowego o Puchar Powstańców Wielkopolskich im. Michała Józefiaka!


W dniach 18?20 stycznia 2016 r. odbył się XIII Turniej Zimowy o Puchar Powstańców Wielkopolskich im. Michała Józefiaka. Jak co roku w ferie zimowe do zmagań piłkarskich przystąpili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego byłego województwa leszczyńskiego.

pilka-halowa
Eliminacje

Choć frekwencja była nieco niższa niż w ubiegłym roku, to na brak sportowych emocji nie można było narzekać, a zmagania młodych piłkarzy stały na bardzo wysokim poziomie. Podobnie jak w poprzednich latach turniej odbywał się w dwóch etapach: dwa dni rozgrywek grupowych (eliminacje), które odbywały się w Zespole Szkół Technicznych w Lesznie oraz finały (system pucharowy), które rozegrane zostały w leszczyńskiej Hali Trapez.

W pierwszym dniu rywalizacji w grupie A z kompletem punktów zwyciężyła drużyna Rodakulus Team. Awans Wywalczyły także drużyny: Wściekłe Psy, Królewscy CF oraz FC Lotnicy. W kolejnym dniu, w grupie B równych sobie nie miała drużyna Amatorów (obrońcy tytułu sprzed roku), zwyciężając wszystkie mecze z imponującym bilansem bramkowym. Drugie miejsce zajęła drużyna Royal Team, a o kolejnych miejscach, premiowanych awansem, zdecydowały małe punkty, ponieważ aż trzy drużyny zdobyły po 6 punktów. Dzięki korzystnemu bilansowi do finałów awansowały także drużyny FC Konior oraz III LO Leszno.

Finał

Zmagania finałowe systemem pucharowym rozpoczęły się od meczów ćwierćfinałowych, po których nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju przez Wiceprezydenta Miasta Leszna Pana Piotra Jóźwiaka. Następnie pokrótce historię Powstania Wielkopolskiego przedstawił znany leszczyński historyk Damian Szymczak. Po oficjalnej części zawodnicy oraz kibice zostali zaproszeni na poczęstunek ? tradycyjne wielkopolskie danie ? pyry z gzikiem.

Korzystając z przerwy w rozgrywkach uczestnicy oraz widzowie mogli dokonać bezpłatnej analizy składu ciała na stoisku firmy ?4steps? oraz udać się na stoisko Polowej Drużyny Sokoła, gdzie można było zapoznać się między innymi z działalnością oraz wyposażeniem (np. kbk ?Tantal?) PDS. Oficjalną część oraz przerwę zakończył mecz pokazowy pomiędzy drużynami Przyjaciele Michała ? Wściekła Psy, który zakończył się zwycięstwem Przyjaciół 8-6.

W pierwszym meczu półfinałowym zespół Roadakulus Team pokonał 3-2 drużynę Wściekłych Psów. W drugim półfinale obrońcy tytułu – Amatorzy pokonali po bardzo zaciętym meczu drużynę Królewskich CF 2-1. Mecz o III miejsce pomiędzy drużynami Wściekłych Psów i Królewskich zakończył się wynikiem 3-1. W meczu finałowym drużyna Rodakulus Team ze Sławy pokonała zespół Amatorów 4-1, wygrywając XIII Turniej Zimowy o Puchar Powstańców Wielkopolskich im. Michała Józefiaka.
Kolejna edycja turnieju w przyszłym roku (ferie zimowe)!

Łukasz Pacholski

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju:

Miasto Leszno
MOSiR Leszno
4Steps
Body Shop
EXS Sport Rochmankowski
Zakład Gastronomiczny Specjał
PHU Janina Lasik
Jednostka Wojskowa w Lesznie
Polowa Drużyna Sokoła
oraz wszystkim osobom, bez których zaangażowania nie udało by się zorganizować tego turnieju.