Rusza Liga Strzelecko-Ratownicza!


Leszczyński ?Sokół? zaprasza na strzelnicę miejską przy placu Kościuszki w Lesznie, gdzie od najbliższego piątku 17 marca 2017 r. rozpoczną się bezpłatne zawody i kursy przedmedyczne w ramach Ligi Strzelecko-Ratowniczej. Pierwsze spotkanie zostanie zrealizowane przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną Miasta Leszna. Mieszkańcy Leszna, leszczyńscy harcerze oraz uczniowie klas mundurowych będą mieli do wyboru aż trzy terminy, w których będą mogli bezpłatnie przećwiczyć strzelanie z użyciem ostrej amunicji oraz pierwszą pomoc. Dzięki wsparciu Miasta Leszna udało się zakupić sprzęt, który posłuży do przeprowadzenia szkoleń.

Liga Strzelecko-Ratownicza

?Sokół? w Lesznie zachęca do udziału w spotkaniach sympatyków sportów strzeleckich, młodzież oraz mieszkańców Leszna. Wszystkie spotkania odbywać się będą pod okiem profesjonalnych sędziów, ratowników medycznych oraz instruktorów, których zapewni Ochotnicza Straż Pożarna Miasta Leszna, Liga Obrony Kraju w Lesznie oraz Polowa Drużyna Sokoła. Zapisy do Ligi Strzelecko-Ratowniczej odbywać się będą na miejscu. Udział w zawodach jest bezpłatny, jednak przy większej liczbie uczestników decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Celem zawodów, obok atrakcji sportowej, jest zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na temat obronności Polski oraz potrzeby niesienia pierwszej pomocy. Nie mniej ważna jest promocja historii i postaw patriotycznych pośród uczestników zawodów i publiczności. Udział w Lidze jest nieodpłatny, wstęp na salę w charakterze publiczności również. Wszyscy uczestnicy strzelań oraz szkoleń będą mieli możliwość zapoznania się z działalnością Polowej Drużyny Sokoła, Ligi Obrony Kraju oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Miasta Leszna. Serdecznie zapraszamy!

Terminy spotkań:

17 marca 2017 r. w godz. 17.00-19.00
30 marca 2017 r. w godz. 13.00-15.00
22 kwietnia 2017 r. w godz. 13.00-15.00

Udział we wszystkich zajęciach na strzelnicy obejmuje:

? zapoznanie z przepisami obowiązującymi na strzelnicy
? podstawy skutecznego strzelania
? złożenia się do strzału
? zgranie przyrządów celowniczych
? wstrzymanie oddechu
? płynne ściąganie języka spustowego