„Sokół” na uroczystościach NSZ w Krzeszowie!


W minioną niedzielę 14 sierpnia 2016 r. reprezentacja leszczyńskiego „Sokoła” miała zaszczyt uczestniczyć w uroczystości patriotycznej Narodowych Sił Zbrojnych, która odbyła się w Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej w Krzeszowie.

Ciepłe przyjęcie „Sokoła”

Nasi reprezentanci w składzie Mateusz Szałata, Mateusz Domerecki, Tomasz Stefaniak i Kamil Klimaszewski wzięli udział w pikniku patriotycznym, prezentując licznemu gronu zainteresowanych sprzęt Polowej Drużyny Sokoła (PDS) na specjalnie utworzonym stanowisku. Nasza drużyna została przyjęta bardzo ciepło i pozytywnie przez uczestników, organizatorów oraz lokalne duchowieństwo.

28366572494_3d3f76241f_kPamiątkowa fotografia uczestników uroczystości

Krzeszów – Europejska Perła Baroku

Oczekiwanie na uroczystą Mszę św. w Europejskiej Perle Baroku (pod tą nazwą znane jest Sanktuarium w Krzeszowie) wypełniło wiele ciekawych rozmów i wzajemnych uprzejmości. Co więcej, reprezentant PDS druh Mateusz Szałata miał zaszczyt asystować w poczcie sztandarowym Światowego Związku Żołnierzy AK ? Obwód Kłodzko, w towarzystwie prezesa Oddziału p. Tytusa Wyczałka.

IMGP6050 ÔÇö kopiaOd lewej druhowie Mateusz Domerecki, Mateusz Szałata, Kamil Klimaszewski

Po wspaniałym kazaniu ks. ppłk. dr. Krzysztofa Szuwarta, wypełnionym patriotycznymi cytatami, wspomnieniami, wydarzeniami historycznymi, przeplatanymi fragmentami meldunków i pamiętników, poświęcono sztandar Koła Ziemi Jeleniogórskiej Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Ks. Szuwarta podziękował za przybycie na uroczystości, także „Sokołom” z Leszna. Nie mniej z obecności leszczyńskiego gniazda była zadowolona miejscowa młodzież, która bardzo interesowała się działalnością „Sokoła”, mając nadzieję, że gniazdo powstanie także u nich. Na koniec uroczystości reprezentanci leszczyńskiego gniazda zostali zaproszeni na poczęstunek w towarzystwie organizatorów i weteranów.  Po podziękowaniu za zaproszenie i możliwość udziału w tak wyniosłej ceremonii reprezentacja „Sokoła” wróciła do Leszna.

Jeszcze raz dziękujemy organizatorom za zaproszenie,
pozdrawiamy sokolim Czołem!
Mateusz Szałata

Foto. Tomasz Stefaniak