Menu Zamknij

„Sokół” z Leszna na trasie Tour de Pologne dla amatorów!

W leszczyńskim TG „Sokół” pasjonatów jazdy rowerem nie brakuje. Wycieczki rowerowe były popularne już przed wojną. Obecnie do największych miłośników jazdy rowerem należy druh Dariusz Przybylski, który w miniony piątek zakończył zwody w ramach Tour de Pologne Amatorów.

Druh Dariusz Przybylski przy pamiątkowym obelisku

Druh Dariusz Przybylski, ze względu na swoje bogate doświadczenie w organizacji wypraw rowerowych, stoi od listopada 2016 r. na czele sekcji turystyczno-kolarskiej. W minionych latach organizował rajdy rowerowe po regionie leszczyńskim oraz wyjazdy na pogranicze polsko-litewskie.

Druh Przybylski na miejsce zawodów udał się już kilka dni wcześniej, co pozwoliło na odbycie kilku dodatkowych treningów w górach, ponieważ trasa nie należała do najłatwiejszych. Zmagania odbywały się na dystansie 60 km w terenie górskim. W zawodach, w których udział wzięło ponad 2200 zawodników, miał okazję uczestniczyć po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że nie był to ostatni występ naszego reprezentanta.

Na starcie wyścigu

Tour de Pologne Amatorów

Tour de Pologne Amatorów to impreza, która powstała z pasji do kolarstwa. Od początku istnienia, czyli od 2010 roku, towarzyszy Tour de Pologne UCI World Tour. W pierwszej edycji wystartowało 700 uczestników, dzisiaj na trasę rusza kilka razy więcej zawodników. Tour de Pologne Amatorów stał się jednym z największych i najbardziej prestiżowych wyścigów szosowych w Polsce. Pozwala uczestnikom pokonać rundę królewskiego etapu Tour de Pologne, czyli BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska. Na tej samej trasie, tego samego dnia, rywalizują później najlepsi zawodowi kolarze świata.

Tour de Pologne Amatorów to walka z samym sobą i rywalami na kultowych podjazdach, np. „Ścianie BUKOVINA” w Gliczarowie. Do tego uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, wyjątkową oprawę, wielkie gwiazdy i wspaniałą atmosferę. To impreza, bez której trudno wyobrazić sobie kalendarz prawdziwego fana kolarstwa.

Druh Dariusz Przybylski przed zawodami

Źródło: www.tourdepologneamatorow.pl