Menu Zamknij

Spotkanie z Navalem w Lesznie

W miniony czwartek przedstawiciele leszczyńskiego „Sokoła” uczestniczyli w spotkaniu z Navalem, żołnierzem sił specjalnych, autorem książek, który ma za sobą ponad 100 akcji bojowych. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Rodzina Wojskowa z Leszna.

Druhowie gniazda leszczyńskiego w otoczeniu Navala, byłego żołnierza jednostki specjalnej Grom

Spotkanie z Navalem odbyło się w leszczyńskim Ratuszu. Wcześniej przedstawiciele „Sokoła” wzięli udział w otwarciu wystawy „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rodzina Wojskowa na dawnym budynku Leszczyńskiej Fabryki Pomp.

W trakcie spotkania Naval odpowiadał o swojej służbie w Gromie. Odpowiedział też na liczne pytania publiczności dotyczące służby w Wojsku Polskim i jednostkach specjalnych. Spotkanie poprzedził pokaz filmu, który pokazał jak wygląda współczesna służba w armii oraz jaki sprzęt jest w niej wykorzystywany.

Otwarcie wystawy przy dawnej Fabryce Pomp

Naval oferuje doradztwo i szkolenia z zakresu obronności i reagowanie w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, także na terenach objętych działaniami wojennymi, a także szkolenia strzeleckie i survivalove poparte 14 latami doświadczenia pracy w jednostce GROMu. W przyszłości „Sokół” planuje przeprowadzić wspólne szkolenia.

Damian Małecki