Szlakiem Konwaliowym w 4. rocznicę reaktywowania leszczyńskiego „Sokoła”


Towarzystwo Gimnastyczne ?Sokół? spływy kajakowe organizuje często. Po raz kolejny nad wodę wybrano się w niedzielę, 12 lipca 2015 r., dokładnie w 4. rocznicę reaktywowanie TG „Sokół” w Lesznie . Pomysłodawcą i organizatorem imprezy był Łukasz Pacholski. W wyprawie uczestniczyły osoby należące do ?Sokoła? oraz sympatycy tej organizacji. W wyprawie brały udział dwadzieściatrzy osoby.

Konwaliowym szlakiem 1

Wypłynęliśmy z mostku koło Miastka, kierując się na Jezioro Miałkie. To zalane bagno, które bardzo trudno przepłynąć. Tak było i tym razem. Niektórzy kajakarze mieli ogromny problem z pokonaniem jeziora, ponieważ momentami wody nie było tam niemal w ogóle. W tej grupie znalazł się i piszący te słowa, który dziękuje kolegom, którzy go przez to bagno przepchnęli.

Po wypłynięciu z Jeziora Miałkie, umyliśmy kajaki, dalsza podróż była już łatwa i przyjemna. Kierowaliśmy się w stronę Brenna, Wielenia, Osłonina do stanicy AWF w Osłoninie. Tam grupa się rozdzieliła. Część postanowiła odpocząć, natomiast pozostali, a tych była większość, opłynęli jeszcze wyspę konwaliową i wrócili na przystań AWF. Po dopłynięciu wszystkich uczestników spływu załadowaliśmy kajaki na samochód i odwieźliśmy je do gospodarstwa agroturystycznego w Miastku, skąd wyruszaliśmy.

Konwaliowym szlakiem 4

W naszej kajakowej wyprawie uczestniczyli: Łukasz Pacholski, Zenon Białasik, Damian Szymczak, Jakub Kaliski, Bartosz Michałowski, Aleksander Karwatka, Tomasz Marszałek, Adrian Kramarczyk, Robert Ranecki, Leszek Ranecki, Michał Ranecki, Marcin Wojciechowski, Jagoda Kaźmierczak, Dariusz Kaliski, Joanna Kaliska, Jacek Niewiadowski, Artur Niewiadowski, Karol Neumann, Grażyna Neumann, Halina Cichocka-Nowak, Beata Marszałek, Ryszard Marszałek, Damian Małecki.

Damian Szymczak

Spływ został zorganizowany przy wsparciu Miasta Leszna

leszno