Wyniki II Turnieju Strzeleckiego Sokoła z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych!


W tegorocznej edycji Turnieju Strzeleckiego Sokoła z okazji święta Żołnierzy Wyklętych uczestnicy zawodów mogli zmierzyć się w dwóch konkurencjach – karabinku sportowym (kbks) i karabinku pneumatycznym. Turniej przeprowadzony został pod okiem sędziów i instruktorów LOK z Leszna. Druga edycja Turnieju została odbyła się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Leszna.

IMG_0631

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Niezwykły jest fakt, że że w kategorii karabinku pneumatycznego zdobywcy miejsc I-III uzyskali taką samą, maksymalną liczbę 50 punktów! Ostatecznie sędziowie rozstrzygnęli, że zwycięzcą w tej kategorii został Michał Ratajczak, II miejsce zajął Zenon Białasik, a III był Władysław Pisarek. W kategorii karabinku sportowego zwyciężył Bartosz Michałowski, II miejsce zajęła Alicja Kozierowska, a na ostatnim miejscu podium uplasowała się Hanka Ratajska. Puchar dla najlepszego druha „Sokoła” powędrował do Łukasza Pacholskiego. Laureaci miejsc I-III otrzymali puchary, dyplomy i nagrody. Dyplomy otrzymali również zdobywcy miejsc IV-VI.

turniej sokola 06032016

Zawody strzeleckie odbyły się na strzelnicy przy pl. Kościuszki w Lesznie. Turniej przeprowadzony został pod okiem sędziów z Ligi Obrony Kraju w Lesznie. Była to już druga edycja Turnieju organizowanego przez leszczyńskiego ?Sokoła? mającego na celu uczczenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorzy już dzisiaj zapraszają na kolejne strzelanie za rok!

Damian Małecki

logo miasta Leszna
Wydarzenie współfinansowane przez Miasto Leszno