Wyniki IV Turnieju Strzeleckiego o Puchar Żołnierzy Wyklętych


Szymon Piwoński i Michał Ratajczak zwyciężyli w dzisiejszych zawodach organizowanych z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ze względu na trwający remont strzelnicy miejskiej tegoroczne zawody odbyły się na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Rydzynie. Strzelania obejmowały dwie konkurencje – karabinek centralnego zapłonu (tantal) oraz kbks. Dodatkową atrakcją była możliwość strzelania z broni historycznej, m.in. Mosin i rewolwery, której kilkadziesiąt sztuk udostępnił Mirosław Mandat.

Historyczna broń czarnoprochowa prezentowana w trakcie zawodów

Strzelanie w mrozie

W zawodach organizowanych przez Komendanta Głównego PDS i Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” im. Mieczysława Opatrnego w Lesznie pomimo kilkunastostopniowego mrozu wzięło udział około 40 osób. Rejestrację i obsługę zawodników obok druha Marka Kasperskiego zapewnili druhowie Mateusz Domerecki, Bartosz Michałowski, Damian Gołembski (OSP) oraz Marek Zimnoch z LOK. W organizację turnieju zaangażowani byli także druh Rafał Guciński (promocja i nagrody) oraz druhna Agnieszka Łukanus (ciepłe posiłki dla uczestników). Do historii Żołnierzy Wyklętych na rozpoczęcie turnieju nawiązał druh Mateusz Szałata z Polowej Drużyny Sokoła, który przedstawił krótki rys historyczny Niezłomnych.

W kategorii karabinek centralnego zapłonu (tantal) I miejsce zajął Michał Ratajczak, na II miejscu uplasował się Kamil Klimaszewski, a III miejsce podium zdobył Robert Gabiś. W konkurencji karabinków kbks bezkonkurencyjny okazał się p. Szymon Piwoński (zwycięzca poprzedniego turnieju Powstania Wielkopolskiego), II miejsce zajął Rafał Młynkowiak, a na ostatnim stopniu podium uplasował się Ziemowit Ćwikliński. Zwycięzcom gratulujemy!

Damian Małecki