Zgrupowanie Polowej Drużyny Sokoła w Lesznie!


Już jutro odbędzie się pierwsze zgrupowanie Polowej Drużyny Sokoła w Lesznie. PDS w Lesznie rozpoczęła działalność po nawiązaniu współpracy z miejscową jednostką wojskową, która dostarczy instruktorów i niezbędny sprzęt. Idea PDS skierowana jest do osób, które interesują się tematyką wojskową. W ramach zajęć przewidziane jest m.in. strzelanie z użyciem ostrej amunicji.

PDS2015

Polowa Drużyna Sokoła Leszno

Spotkanie rekrutacyjne w Lesznie odbyło się 29 stycznia 2015 r. W tworzenie PDS zaangażowany jest naczelnik leszczyńskiego „Sokoła”  druh Łukasz Pacholski. Pomocni w organizacji PDS okazują się być również członkowie Leszczyńskiego Bractwa Rycerskiego, którzy wykazują bardzo dużą aktywność. Jutrzejsze zgrupowanie rozpocznie się od zbiórki o godzinie 11.50 pod Biurem Przepustek leszczyńskiej jednostki wojskowej. W miarę możliwości uczestnicy proszeni są o przyjście w mundurach.

Na ten tydzień przewidziany jest także pierwszy marsz kondycyjny, który odbędzie się 21.02 (sobota) o godzinie 9.00. Start na „Polanie Trzech Dębów” w Karczmie Borowej. Na koniec zorganizowane będzie ognisko. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych!

Fanpage PDS Leszno na facebooku