Menu Zamknij

Ostre strzelanie „Sokoła”

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Lesznie im. Mieczysława Opatrnego pragnie zaprosić na nieodpłatne szkolenia strzeleckie na strzelnicy miejskiej w Lesznie (pl. Kościuszki). Szkolenia realizowane są dzięki wsparciu Rady Miejskiej Leszna.

Szkolenia odbędą się w 3 terminach: 7 września, godz. 18.00-20.00 (dla upamiętnienia wypadku wojsk polskich na Wschowę 2 września 1939 r.), 15 października, godz. 12.00-14.00 (dla uczczenia zamordowanych 21 października 1939 r. członków „Sokoła”) oraz 10 listopada, godz. 18.00-20.00 (dla upamiętnienia 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości).

Na szkolenia składać się będą zajęcia teoretyczne, ćwiczenia z podstawowej obsługi broni, pierwszej pomocy i elementów ratownictwa pola walki oraz zajęcia strzeleckie, które przeprowadzone zostaną pod okiem instruktorów Ligi Obrony Kraju w Lesznie.

Zajęcia z pierwszej pomocy i elementów ratownictwa poprowadzi Bogusław Burmistrzak, który przed trzema laty ukończył kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Co więcej, tego samego dnia zdał państwowy egzamin i uzyskał tytuł ratownika. To najwyższy stopień wyszkolenia w zakresie ratownictwa w polskim systemie, dostępny dla osób nie posiadających wykształcenia medycznego. Swoje umiejętności i wiedzę będzie chciał przekazać w trakcie szkoleń, które przygotowujemy.

W szkoleniach może brać udział każdy chętny. Dla chętnych przygotowano 75* zestawów amunicji, po 12 sztuk każdy. Przed wejściem na strzelnicę należy wpisać się na listę.

Serdecznie zapraszamy!

*Gdyby pojawiła się większa liczba chętnych TG „Sokół” przekaże dodatkową amunicję.