Menu Zamknij

Pierwsze szkolenie za nami!

Za nami pierwsze szkolenie na strzelnicy miejskiej w Lesznie! Kolejne strzelanie 15 października (sobota) w godz. 12.00-14.00.

W minioną środę, 7 września Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Lesznie im. Mieczysława Opatrnego wraz z partnerami z Ligi Obrony Kraju przeprowadziło nieodpłatne szkolenia strzeleckie na strzelnicy miejskiej w Lesznie (pl. Kościuszki). Szkolenie zostało realizowane dzięki wsparciu Miasta Leszna.

Na szkolenia składają się zajęcia teoretyczne, ćwiczenia z podstawowej obsługi broni, pierwszej pomocy i elementów ratownictwa pola walki oraz zajęcia strzeleckie, które przeprowadzone zostaną pod okiem instruktorów Ligi Obrony Kraju w Lesznie. Ze strony „Sokoła” pierwsze szkolenia wspierali druhowie i druhny Halina Cichocka-Nowak, Agnieszka Łukanus z córką Tosią, Bogusław Burmistrzak i Damian Małecki.

Pierwsze szkolenie odbyło się dla upamiętnienia wypadku wojsk polskich na Wschowę 2 września 1939 r. Kolejne, przewidziane 15 października, godz. 12.00-14.00 ma na celu uczczenie zamordowanych 21 października 1939 r. członków „Sokoła”, natomiast 10 listopada, w godz. 18.00-20.00 upamiętniona zostanie 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zajęcia z pierwszej pomocy i elementów ratownictwa prowadzi Bogusław Burmistrzak, który przed trzema laty ukończył kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Co więcej, tego samego dnia zdał państwowy egzamin i uzyskał tytuł ratownika. To najwyższy stopień wyszkolenia w zakresie ratownictwa w polskim systemie, dostępny dla osób nie posiadających wykształcenia medycznego. Swoje umiejętności i wiedzę będzie chciał przekazać w trakcie szkoleń, które przygotowujemy.

W szkoleniach może brać udział każdy chętny. Na każde ze szkoleń przygotowane zostało 75* zestawów amunicji, po 12 sztuk każdy. Przed wejściem na strzelnicę należy wpisać się na listę.

Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi. Strzelania prowadzą instruktorzy z uprawnieniami, dlatego na strzelnicy ćwiczyć może każdy!