Menu Zamknij

Sokoli dla mieszkańców Leszna po raz drugi!

Za nami kolejne szkolenia organizowane przez TG „Sokół” imienia Mieczysława Opatrnego w Lesznie. W sobotnie popołudnie 15 października, odbył się kolejny cykl szkoleń dla mieszkańców Leszna.

Zagwarantowaliśmy szkolenia w trzech segmentach: budowa i obsługa broni, pierwsza pomoc, strzelectwo. Frekwencja nie zawiodła i blisko czterdzieści osób wzięło udział w szkoleniach prowadzonych przez instruktorów z TG „Sokół” oraz w strzelaniu, przy którym pomogła nam leszczyńska Liga Obrony Kraju. W sokole nie kładziemy nacisku tylko na doskonalenie umiejętności strzeleckich czy budowanie tężyzny fizycznej. Szkolimy również w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Dzięki wyposażeniu jaki posiadamy nasze szkolenia są bardzo atrakcyjne i nie są pozbawione praktyki.

Każdy z uczestników miał szanse, aby zdobytą na wykładach wiedzę sprawdzić empirycznie na jednym z fantomów, jaki został wykorzystany podczas zajęć. Poza tym można było się zapoznać ze sprzętem ratowniczym do udzielania pomocy, poznać jego zasady działania i użytkowania. Szkolenie w tym zakresie okazało się nie mniej atrakcyjne niż strzelanie. Zanim jednak uczestnicy dostali ostrą broń do ręki, musieli zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa i obsługi broni. Na jednym z przygotowanych stanowisk każdy mógł karabin chwycić, stanąć w postawie strzeleckiej i zapoznać się z jego budową, a następnie kilka razy go rozłożyć i złożyć.

Ostatnim etapem sobotnich szkoleń było strzelanie z karabinków na odległość 35 metrów. Na tarczach wyniki były zadowalające, zarówno dla instruktorów jak i uczestników. Oprócz wystrzałów i upadających łusek, słychać było głosy usatysfakcjonowanych i zadowolonych mieszkańców, co jest nagrodą dla nas. Czas uczestnikom umiliły rozmowy z doświadczonymi strzelcami, którzy chętnie dzielili się swymi wspomnieniami i wnioskami. Zapraszamy serdecznie na kolejne nasze szkolenia, które odbędą się 10 listopada!

MS