Menu Zamknij

TG „Sokół” w Gostyniu rozpoczyna działalność!

W piątek, 17 listopada 2023 r. druhowie TG „Sokół” w Lesznie gościli w Muzeum w Gostyniu, gdzie opowiedzieli i historii i działalności leszczyńskiego stowarzyszenia. Frekwencja była na tyle wysoka, że przerosła oczekiwania!

Po wprowadzeniu druha prezesa Damiana Małeckiego, który mówił na temat historii oraz współczesnej działalności gniazd sokolich w Polsce i na świecie, odbyło się szkolenie, które przeprowadził druh Bogusław Burmistrzak. W wydarzeniu wzięli również udział Druhna sekretarz Halina Cichocka-Nowak, druh Damian Szymczak oraz druhna Mirosława Bigaj, kierownik sekcji TG „Sokół” w Pępowie.

Po części oficjalnej odbyło się zebranie organizacyjne TG „Sokół” w Gostyniu. Zapadła decyzja, że w pierwszym okresie funkcjonowania gniazdo gostyńskie, podobnie jak Pępowo, będzie sekcją „Sokoła” leszczyńskiego. Sekcją kierować będzie druh Przemysław Pawlak. Druhowie z Gostynia mają nadzieję kontynuować wielkie tradycje sokole w Gostyniu, które przerwała II wojna światowa i rozstrzelanie liderów w październiku 1939 r.