Menu Zamknij

„Sokół” na uroczystościach w Sławie

Na zaproszenie organizatorów delegacja Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Lesznie wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 100. rocznicę zwycięstwa w wojnie polsko-bolszewickiej.

Uroczystości w Sławie rozpoczęła uroczysta Msza św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego z udziałem pocztu sztandarowego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Lesznie w składzie Mateusz Szałata (chorąży), Halina Cichocka-Nowak oraz Dariusz Przybylski.

Po nabożeństwie uczestnicy obchodów udali się do gospodarstwa rybackiego nad jeziorem Sławskim, gdzie miało miejsce odsłonięcie tablicy poświęconej gen. Juliuszowi Rómmlowi, zwycięzcy w bitwie pod Komarowem. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz, harcerze oraz rekonstruktorzy historyczni.

Na uroczystościach w Sławie leszczyńskie gniazdo „Sokoła” reprezentowane było przez prezesa Damiana Małeckiego, który jako jeden z gości zabrał głos po odsłonięciu tablicy. Poza pocztem sztandarowym z leszczyńskiego gniazda „Sokoła” obecny był jeszcze druh Rafała Guciński.

Foto. Mateusz Szałata / Krzysztof Charewicz