Menu Zamknij

II Biwak pępowskiej drużyny TG „Sokół”!

W dniach 22-23 czerwca 2024 r. odbył się drugi biwak pępowskiej drużyny „Sokoła”.

Zajęcia dla młodych sokołów w Górznie poprowadził Ryszard Kosowski (starszy sierżant rezerwy Wojska Polskiego, uczestnik misji wojskowych m.in. w Iraku). Dla młodych adeptów sokoła przygotował i przeprowadził ciekawe i wszechstronne szkolenia, dzięki którym drużyna pępowskich sokołów wzbogaciła swą wiedzę i doświadczenie w zakresie: rozbijania obozowiska, budowy szałasu (z naciętych za zgodą Leśnictwa Górzno gałęzi), strzelania z łuku, wiatrówki i dmuchawki, poruszania się z bronią w terenie za dnia i w nocy, kucharzenia w warunkach polowych (począwszy od rozbiórki królika, odarcia go ze skóry i patroszenia, po jego usmażenie, poprzez oskubanie kury, wypatroszenie i ugotowanie z niej rosołu w kociołku nad ogniem) oraz obsługi różnych urządzeń pomocnych przy gotowaniu w terenie.

Członkowie drużyny przeszli również testy sprawnościowe potrzebne do planowanego przez TG „Sokół” w Lesznie w sierpniu i wrześniu 2024 r. strzelania. Broń na potrzeby szkolenia zapewniło TG „Sokół” w Lesznie.

Szczególne podziękowania uczestnicy obozu kierują także do wójta gm. Pępowo Grzegorza Matuszaka i GOKSiAL w Pępowie za świetne koszulki i gadżety. Organizatorzy dziękują także dh Klaudii i dh Witoldowi za pracę kwatermistrzowską, transport i pomoc wszelaką, a także dh Kasi i dh Bogusiowi oraz p. Arturowi Zjeżdżałce za transport, a wszystkim jego uczestnikom za pozytywną energię i zaangażowanie „Czołem Ojczyźnie, szponem wrogowi”.

druhna Mirosława Bigaj