Menu Zamknij

Sokoli Rajd Rowerowy Śladami Niepodległości

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Lesznie zaprasza swoich członków i sympatyków do udziału w sokolim rajdzie rowerowym dla upamiętnienia braci Jana i Józefa Góreckich. Rajd odbędzie się 4 czerwca 2022. Na koniec rajdu przewidziany jest wspólny poczęstunek w Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej.

Start: 4 czerwca 2022, godz. 16.00.

Wpisowe 30 zł (w tym kiełbaska na zakończenie i ubezpieczenie). Zapewniamy podstawową pomoc techniczną i medyczną na trasie rajdu. Trasa przebiegać będzie po drogach leśnych i ścieżkach rowerowych. Uczestnikom zalecamy kask i kamizelki odblaskowe.

Zbiórka na parkingu na parkingu przy kościele pw. św. Antoniego. Trasa rajdu: Nowa Wieś – Kąkolewo – Łoniewo – Wieża widokowa Jagoda – meta pod wiatrakami w Osiecznej. W sumie do pokonania około 18 km.

Na trasie rajdu zatrzymamy się przy pomnikach, gdzie będzie miała miejsce krótka prelekcja dot. Braci Jana i Józefa Góreckich, którą wygłosi Damian Szymczak, leszczyński historyk. Natomiast na mecie rajdu odbędzie się pokaz militarny w wykonaniu Polowej Drużyny Sokoła Leszno, pokaz pierwszej pomocy, szkolenie z resuscytacji na fantomie, zawody dla najmłodszych rowerowy tor zręcznościowy, kiełbaska z grilla.

Do udziału w rajdzie zapraszamy wszystkich tych, którzy myślą o przyłączeniu się do naszego stowarzyszenia. Rajd będzie najlepszą okazją do zapoznania się z naszą działalnością oraz osobami, które tworzą stowarzyszenie.

Zgłoszenia prosimy wysyłać w wiadomości prywatnej na profilu Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Lesznie na Facebooku lub pod numerem tel. 880085142. Liczba miejsc ściśle ograniczona!